در روزهای اخیر و با اعلام خبر رسیدن ویروس کرونا به ایران، شایعات زیادی در مورد این بیماری و روش‌های پیشگیری از آن که اساس علمی ندارند در برخی از صفحات تلگرامی دست به دست می شود.

سازمان بهداشت جهانی چند هفته پس از شیوع ویروس کرونا که با نام جدید «کووید-۱۹» شناخته می شود پروژه‌ای برای مقابله با شایعاتی که در اینترنت پخش می شود راه‌اندازی کرد. این سازمان از این طریق، اطلاعات درست را سریع در اختیار مردم قرار می‌دهد.

سازمان بهداشت جهانی با گوگل، فیس بوک، تیک تاک و توییترهمکاری می کند تا از شایعه‌پراکنی در مورد ویروس «کووید-۱۹» یا کرونا پیشگیری شود.

این سازمان، اطلاعات صحیح را با گرافیک‌های آبی رنگ در حساب اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد.

برخی از شایعاتی که سازمان بهداشت جهانی به آنها پاسخ داده است از این قرار هستند:

آیا ویروس کرونا از حیوانات خانگی منتقل می شود؟
تاکنون، اثباتی برای اینکه ویروس از حیوانات خانگی به انسان منتقل می شود پیدا نشده است. با این حال سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند پس از تماس با حیوانات خانگی، دست‌ها را با صابون بشویید تا از باکتری‌های «ای کولای» (E.Coli) و سالمونلا که از حیوان به انسان منتقل می شود پیشگیری شود.

آیا تنها افراد مسن باید مراقب ویروس کرونا باشند؟

خیر. افراد از هر سنی می توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند. اما افراد مسن و کسانی که سابقه بیماری‌هایی از جمله دیابت، بیماری‌های قلبی، و آسم دارند در صورت ابتلا به این ویروس در مقابل خطرات آن آسیب‌پذیرتر هستند.

آیا مصرف آنتی بیوتیک تأثیری بر روی ویروس کرونا دارد؟

آنتی بیوتیک نمی تواند از شما در برابر ویروس حفاظت کند. اما به افراد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان آنتی بیوتیک می دهند تا از عفونت‌های باکتریایی پیشگیری شود.

واکسن های مناسب برای ویروس کرونا ؟
واکسن‌های ضد آنفولانزا و یا سینه پهلو از شما در برابر ویروی کرونا محافظت نمی کنند چرا که این ویروس جدید است و باید واکسنی مخصوص خودش طراحی شود. اما سازمان بهداشت جهانی واکسن‌های مقابله با بیماری‌های ریوی از جمله واکسن سه‌گانه دیفتری، کزاز و سیاه سرفه، و یا واکسن سینه پهلو را برای حفظ سلامت توصیه می کند.

آیا تنفس در دود غلیظ می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟

خیر. تنفس در دود خطرناک است و از گسترش ویروس کرونا پیشگیری نمی کند. دود ناشی از آتش‌بازی شامل گازهای سمی است و چشمان، بینی، گلو، و ریه‌ها را اذیت می کند.

مصرف سیر برای درمان ویروس کرونا مناسب است؟
مصرف سیر به دلیل اثر ضدباکتریایی آن برای سلامت مفید است؛ اما از ویروس کرونا پیشگیری نمی کند.

توجه: مطالب سایت شاورنو تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی و یا قطعی و یا تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک، کارشناس، وکیل، مشاور روانشناسی یا روانپزشک و یا حتی متخصص دانست.

در مرکز مشاوره تلفنی هوشمند شاورنو  و اپلیکیشن مشاوره تلفنی هوشمند شاورنو می توانید به راحتی با متخصصین و مشاوران منتخب و حرفه ای خود مشورت کنید و کیفیت روابط خود را ارتقا دهید.

شاورنو
مشاوره
مشاوره تلفنی
مشاوره حضوری
مشاوره آنلاین
مشاوره اینترنتی
مشاوره رایگان
مشاوره روانشناسی
مشاوره جنسی
سکس تراپی
مشاوره زناشویی
مشاوره خودارضایی
مشاوره پزشکی
مشاوره سلامت
مشاوره تحصیلی
مشاوره آموزشی
مشاوره فناوری
مشاوره قضائی
مشاوره حقوقی
مشاوره شغلی
مشاوره مالی
مشاوره تجاری
مشاوره ورزشی
مشاوره مذهبی
مرکز مشاوره
مرکز مشاوره تلفنی
اپلیکیشن مشاوره
اپلیکیشن مشاوره تلفنی
SHAVERNO