بایگانی نوشته‌ها


بنفشه علوی - روانشناس

بنفشه علوی - روانشناس

کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینیکارشناسی دانشگاه آزاد واحد رودهن درسالهای 1375-1371کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر 1396-1394عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاورهانجمن روانشناسی ایران و روانشناس بالینی

اخذ پروانه مشاوره خانواده؛ شرایط جدید پذیرش با آزمون و بدون آزمون

اخذ پروانه مشاوره خانواده؛ شرایط جدید پذیرش با آزمون و بدون آزمون

افرادی که خواهان تأسیس مرکز مشاوره خانواده در ۳۱ استان کشور هستند، باید مجوز داشته باشند. این مجوز به افرادی داده می‌شود که صلاحیت علمی‌شان در آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده تأیید شود. مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران این افراد را جذب می‌کند.
همه‌ساله، سازمان سنجش آموزش کشور این آزمون را برگزار می‌کند. آزمون اخذ پروانه در راستای اجرای مادۀ ۴۰ «آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از خانواده» است. این قانون بیست‌وهفتم بهمن‌ماه ۱۳۹۳ تصویب شد. در این مطلب به بخش‌های مهمّ این قانون اشاره می‌کنیم. اگر شما متولد قبل از بیست‌ونهم اسفند ۱۳۶۲ هستید، شرط سنی شرکت در آزمون را دارید.

۹ شایعه درمورد افزایش سن که هرگز نباید باور کنید

۹ شایعه درمورد افزایش سن که هرگز نباید باور کنید

خیلی از مردم فکر می‌کنند به‌مرور که سن‌مان بالاتر می‌رود توانایی یادگیری را از دست می‌دهیم. اما آیا واقعا این باور رایج صحت دارد؟نمی‌توان انکار کرد که همراه با بالا رفتن سن سرعت پردازش اطلاعات در مغز کمتر می‌شود؛ اما تحقیقات نشان می‌دهد که کیفیت عملکرد بعضی فعالیت‌های ذهنی نظیر رجوع به دایره لغات در ذهن و صحبت کردن، هر چه پیرتر می‌شویم بهتر و بهتر می‌شود.به‌علاوه ممکن است کارکرد ذهن از برخی جهات دچار افول بشود، اما این پایان ماجرا نیست؛ فعالیت‌ها و تمرین‌های بسیاری هستند که برای جلوگیری از این مسئله می‌توانیم به کار بگیریم.

زبان بدن چیست؟

زبان بدن چیست؟

حالات صورت در زمان بیان احساسات بدن کاملا صحیح و کامل هستند. ترکیب چشم ها، ابروها، لب ها، بینی و حرکات گونه به شکل گیری حالات مختلف برای هر فرد کمک می کند (برای مثال شاد بودن، ناراحتی، افسردگی، عصبانیت، و...)

درمان افسردگی شدید

درمان افسردگی شدید

  • الگوهای فصلی؛ افسردگی مرتبط با تغییرات فصل ها و کاهش قرار گرفتن در معرض نور خورشید
  • استرس اضطراب؛ افسردگی با بی قراری غیرعادی یا نگرانی در مورد اتفاقات ممکن یا از دست دادن کنترل
  • خصوصیات ترکیبی؛ افسردگی همزمان با مانیا، که شامل بالا رفتن عزت نفس، صحبت کردن زیاد و افزایش سطح انرژی است.
  • خصوصیات روانی؛ افسردگی همراه با توهم یا خیالات که می تواند با احساس ناکفایتی برای فرد یا دیگر ذهنیت های منفی همراه باشد.
  • کاتاتونیا؛ افسردگی شامل فعالیت های حرکتی که همراه با حرکاتی بدون کنترل و بی هدف بوده و می تواند در ان حالت بدنی نیز نامتناسب باشد.
  • خصوصیات غیرعادی؛ افسردگی که شامل شادی موقت برای اتفاقات خوشحال کننده، افزایش اشتها، نیاز زیاد به خواب، حساسیت به جواب رد شنیدن، و احساس سنگینی در پاها یا دست ها
  • خصوصیات مالیخولیایی؛ افسردگی شدید با کمبود واکنش به چیزی که قبلا برای شما لذت بخش بوده است. همچنین با هشیاری در صبح خیلی زود، وضعیت خلقی پریشان و نگرانی در صبح، تغییرات زیاد در اشتها، و احساس گناه، هیجان و تنش.

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک (بیوفیدبک EEG) اغلب توسط متخصصان سلامت روان مانند روان پزشک، مشاوران خانواده و درمانگران اجتماعی انجام می شود. اغلب این متخصصان به شکل یک به یک با بیمار ملاقات می کنند. همچنین شاید در طول درمان  از پرستاران، کارکنان اجتماعی کلینیک، متخصصان توان بخشی

اصغر فرهادی - شخصیت موفق

اصغر فرهادی - شخصیت موفق

نشان افسر، نشان افتخار هنر و ادبیات فرانسه نیز در ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ در پاریس توسط اورلی فیلیپیتی، وزیر فرهنگ این کشور، به فرهادی اهدا شد این نشان به‌دلیل «خلاقیت‌های هنری و تأثیر اصغر فرهادی بر هنر و ادبیات فرانسه و سراسر جهان» به این فیلمساز ایرانی تعلق گرفت. این شخصیت موفق همچنین وی همچنین جایزه سزار، جایزه مستقل اسپریت و جوایز بودیل را به دست آورده‌است.

شاورنو، تنها سامانه هوشمند بین المللی است که با بهره مندی از چند فناوری خاص و نوین خدمات مختلفی همچون مشاوره های تخصصی در زمینه های روانشناسی، پزشکی، حقوقی، تحصیلی، شغلی و ... ارائه می دهد. شاورنو راهی نو با شرایطی نو برای تحقق اهداف شماست. شاورنو میزبان تمامی کارشناسان و متخصصان محترم خواهد بود و همراهی هوشمند در شرایط گوناگون می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...