بایگانی نوشته‌ها


دو روش برای فعال کردن ذهن فراهوشیار

دو روش برای فعال کردن ذهن فراهوشیار

به دو طریق می توان ذهن فراهوشیار را فعال کرد. اول اینکه باید برای دستیابی به هدف تان از تمرکز فراوان بهره داشته باشید. با تمام وجود به کاری که می کنید دل بدهید. به آن بیندیشید، درباره اش حرف بزنید، درباره اش بنویسید، نوشته ی خود را بازنویسی کنید و همه روزه آن را مرور نمایید. هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا شما را به هدف تان نزدیک کند.وقتی متعهد و مصمم می شوید، برای دستیابی به هدف تان تلاش کنید. انواع خوش اقبالی ها و هم زمانی ها برای شما اتفاق خواهند افتاد. اشخاص از جاهایی که انتظاراش را ندارید بر سر راحتان سبز می شوند.کسانی به شما زنگ می زنند و پیشنهاد کمک می دهند. به ایده ها و نقطه نظرها و اطلاعاتی دست پیدا می کنید که قبلا آنها را نمی شناختید. ایده ها و فراست هایی پیدا می کنید که شما را، حتی سریع تر به جانب خواسته های تان به حرکت در می آورد.

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱)

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱)

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱) - 
  • اصل اول: مدیریت زمان ارزش مشارکت تان را افزایش میدهد
عزت نفس، حاصل این شناخت در شماست که در زندگی و کار میزان تفاوت اعمال بیرونیتان بیشتر از تفاوت در درونتان است، یعنی بیشتر از آنچه که از نتیجه کارتان نتیجه گرفته اید، مشارکت داشته اید. هر اندازه همکاری و مشارکت شما در سازمان یا خانواده تان بیشتر باشد، عزت نفس بالاتری خواهید داشت. مدیریت زمان به شما این توانایی را می دهد که توان مشارکت و ارزش هر کاری را که انجام می دهید بالا ببرید.
  • اصل دوم: میزان پاداش شما برابر است با ارزش خدمات شما
هر چه خدمات ارزشمندتری ارائه کنید، بهره بیشتری نصیبتان خواهد شد. با توجه به قانون کاشت و برداشت، مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که کاشت بیشتری داشته باشید و در نتیجه برداشت تان در تمام حوزه های زندگی بیشتر باشد. اگر می خواهید کیفیت و کمیت پاداش هایتان را افزایش دهید، تنها باید به دنبال راه های افزایش ارزش خدماتی باشید که ارائه می دهید. این به میزان زیادی تحت کنترل شماست.
  • اصل سوم: مدیریت زمان باعث می شود که خودتان را مانند یک کارخانه فرض کنید

چگونه محیط کاری شاد داشته باشیم؟

چگونه محیط کاری شاد داشته باشیم؟

هر قدر ملتی شادتر باشد، احساس رفاه بیشتری دارد. براساس نظر متخصصان، شادترین مردم کسانی هستند که امیدها و آرزوهایشان بر پایه واقعیت استوار باشد. گاهی برای شاد بودن و بهره‌برداری بهتر از زندگی و کار نباید دنیا را تغییر دهیم بهتر است خود را تغییر دهیم. اگر افراد، شاد باشند قطعاً در زندگی پیشرفت خواهند کرد. شادی منجر به بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن، افزایش افکار و احساسات مثبت می‌شود. انسان‌های شاد، دوست‌داشتنی‌تر و اجتماعی‌ترند، بهتر بر استرس غلبه می‌کنند و شانس بیشتری برای سلامتی و طول عمر دارند. شرایط نمی‌تواند باعث شادی یا ناراحتی افراد شود. افراد فقط یک روز دارند و آن هم امروز است باید سعی کنند در این روز شاد باشند. احساس شادی موجب پیشرفت و دگرگونی می‌شود. شادی یک سرمایه بزرگ تجاری و شغلی است. شادی و نشاط در هر لحظه و هر زمان دلیل پاداش و یک انگیزه عالی برای کار کردن است. شادی یک جریان مثبت است، جریانی که ما را در رسیدن به اهداف سازمان کمک می‌کند. بنابراین مدیران سازمان‌ها باید به این مهم توجه خاصی داشته باشند.

احساسهای تخریبی و احساسهای اصیل

احساسهای تخریبی و احساسهای اصیل

قبلا در این مورد توضیح داده ایم که کودکان چگونه می آموزند که برخی احساسها در خانواده آنها تقویت می شود در حالی که احساسهای دیگر منع و سرکوب می شود. وقتی که کودک هریک از احساسهای منع شده را تجربه می کند، او بسرعت احساس دیگری را که مجاز است جایگزین آن می سازد. او ممکن است حتی به خود اجازه ندهد که از آن احساس منع شده آگاهی یابد. زمانی که ما احساسهای تخریبی را در بزرگسالی تجربه می کنیم، همین روند را طی می کنیم. در اینجا یک احساس تخریبی همیشه جایگزین احساس دیگری می شود، یعنی احساسی که در کودکی منع و سرکوب شده بود.
برای بیان بهتر این ویژگی جایگزین سازی، ما احساسهای تخریبی را احساسهای غیراصیل و ناخالص می نامیم. برعکس، وقتی که صحبت از احساسهای اصیل می کنیم منظورمان آن احساسهایی است که درکودکی قبل از اینکه یاد بگیریم چگونه آنها را به عنوان احساسهای منع شده در خانواده سانسور کنیم، تجربه می کنیم.

در زمان درگیری سوال طرح کنید

در زمان درگیری سوال طرح کنید

شما در جلسه ای حضور دارید و اوضاع رو به وخامت است. رئیس جلسه هم نمی تواند به خوبی اوضاع را کنترل کند. “استیو” و “راشل” کم کم یقه ی یکدیگر را می چسبند. در این موقعیت خطرناک با طرح سوالاتی توجه طرفین دعوا را به برخی جزئیات جلب کنید و تشنج را مهار کنید.
شما اجباری ندارید دعوا را خاتمه دهید. این کار شما نیست، ولی می توانید یک سیاستمدار باشید و به همین سبب مورد توجه واقع شوید و مورد احترام همکاران تان قرار بگیرید.
رو به “استیو” کنید و بپرسید: “استیو، چرا تو معتقدی که این فاکتورهای جدید کارآمد نیستند؟” اگر “راشل” به مشاجره ادامه می دهد، به او بگویید: “صبر کن راشل، فقط می خواهم ببینم استیو چه حرفی برای گفتن دارد؟” در اینجا روشن شده است که شما از کسی جانبداری نمی کنید. اما وضعیت را هم مهار کرده اید.

بهانه بی بهانه، سخت کوشی کلید رسیدن به موفقیت است

بهانه بی بهانه، سخت کوشی کلید رسیدن به موفقیت است

لازمه سخت کوشی، انضباط فردی است. موفقیت زمانی ممکن می شود که شما بر تمایل طبیعی تان برای میانبر زدن و در پیش گرفتن راه ساده تر غلبه کنید. موفقیت پایدار تنها زمانی ممکن است که خودتان را موظف کنید برای مدتی طولانی سخت کار کنید.
من زندگی خودم را بدون هیچ پول یا مزایایی آغاز کردم. سال ها مشغول کارهای بدی بودم و با انجام این کارها فقط آن قدری پول به دستم می رسید که تا آخر ماه را با آن سر کنم. وقتی دیگر نتوانستم یک کار یدی پیدا کنم وارد کار فروش شدم و در آنجا هم به مدت چندین ماه فقط درآمدم در حدی بود که چرخ زندگی ام بچرخد تا اینکه از خودم پرسیدم: «چرا بعضی ها در کار فروش از بقیه موفق تر هستند؟»
“یک روز یکی از فروشنده های ممتاز به من گفت که ۲۰ درصد فروشنده ها ۸۰ درصد پول فروش را کسب می کنند.” (اصل پارتو)

بزرگترین دشمنان شما

بزرگترین دشمنان شما

بزرگ ترین دشمنان موفقیت و خوشبختی، انواع احساسات منفی هستند. احساسات منفی شما را زمین گیر می کنند، شما را از پای درمی آورند و همه شادی و لذات زندگی شما را می گیرند. احساسات منفی، از شروع زمان، بیش از همه ی طاعون ها به مردم لطمه زده اند.یکی از مهم ترین هدف های شما، اگر می خواهید به واقع شاد و موفق باشید، این است که خود را از شر احساسات منفی خلاص کنید. خوشبختانه، اگر راه این کار را یاد بگیرید، می توانید این کار را بکنید.احساسات منفی ترس، افسوس خوردن، غبطه، حسادت، حقارت و در نهایت خشم اغلب تحت تاثیر چهار عامل، صورت خارجی پیدا می کند. وقتی این عوامل را شناسایی و آنها را از اندیشه ی خود حذف می کنید، احساسات منفی خود به خود متوقف می شوند. وقتی احساسات منفی متوقف می شوند، احساسات مثبت عشق، آرامش، شادی و اشتیاق جای آنها را پر می کندو همه زندگی تان تغییر می کند.که گاه این اتفاق کمتر از چند دقیقه یا حتی چند ثانیه وقت می گیرد.

قدرشناس اعضای خانواده ی خود باشید!

قدرشناس اعضای خانواده ی خود باشید!

یکی از دلایل رنجش در بیشتر ازدواج ها و بیشتر روابط خانوادگی، احساس فقدان قدرشناسی است. متاسفانه بسیاری از ما به این دلیل که هر روز با اعضای خانواده ی خود در ارتباط هستیم، فراموش کرده ام قدرشناسی خود را به یکدیگر نشان دهیم. ما قدر یکدیگر را نمی دانیم!
بچه ها با والدین و والدین با بچه های خود چنین رفتاری دارند. همسران هم که در ابراز کردن قدرشناسی به یکدیگر معروف هستند.
بعضی از دوستانم والدینی بسیار با محبت دارند که برخی شب ها و حتی آخر هفته ها، وقت و انرژی خود را صرف مواظبت از نوه های کوچک خود می کنند؛ اما هنوز ندیده ام دوستانم برای تلاش به یاد ماندنی آنها کوچک ترین تشکری کنند.
آنها معتقدند: “والدین ما باید چنین کاری را بکنند. بالاخره آنها پدربزرگ و مادربزرگ این بچه ها هستند.” فراموش کردن این امر که هر کسی نیاز دارد مورد قدرشناسی قرار گیرد، آسان است، حتی اگر آن شخص پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

هوشمندانه زندگی کنید
زندگی امروز تفاوت های بسیاری با گذشته دارد، سرعت و کیفیت زندگی تعاریف دیگری پیدا کردند. زندگی همه ما پر از داستان‌ها و قصه هایی است که هرگز از یادمان نمی‌رود. لحظاتی که ما با تمام وجود و توانی که از خود می شناختیم، خواستیم ولی نتوانستیم، لحظاتی که باید چیزی را می‌دانستیم اما ندانستیم، اراده به انجام کاری می کردیم اما نتوانستیم به سرانجامش برسانیم و «نمی‌توانی» واژه آشنای زندگی ما شد. ما آمدیم تا از «می‌‌توانم» هایی که در وجود خود داشتیم، نردبانی از استعدادها و توانایی های شما بسازیم برای بالا رفتن، برای پیشرفت و برای توانستن…. زیرا زندگی همیشه ارزش تلاش کردن را دارد. چون این بار چیزی را پیدا کرده اید که ارزش ایستادن را دارد.
به شاورنو خوش آمدید.
با هم آغاز می کنیم
دسته‌بندی
آگاهی بیشتر با عضویت در باشگاه خبری شاورنو
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...