ورود نام‌نویسی

بایگانی نوشته‌ها


ندا عطاپور - دکتری

ندا عطاپور - دکتری

دکتر ندا عطاپور فردیزوجمشاوره پیش از ازدواجمدرس مهارتهای زندگیکارگاههای تخصصی در زمینه مشاوره و روانشناسی

سارا مکی پور - دکتری

سارا مکی پور - دکتری

دکتر سارا مکی پور مشاوره در زمینه کودک و بزرگسال فردیاضطرابافسردگیمشکلات جنسیمشاوره پیش از ازدواجمهارتهای زندگی

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید - کسی که بسیار ملایم صحبت می کند، در دیگران آرامش و اطمینان ایجاد می کند. همیشه تصور می کردم فرد یا این صفت را با خود دارد یا ندارد یا با صدای ملایم به دنیا می آید یا بدون آن. تا حدی شاید این فکر درست باشد. با وجود این در سال های اخیر کشف کردم که این صفت را می توان پرورش داد.
با این کار نتایج بسیار زیاد و ملموسی کسب خواهید کرد و این نتایج مثبت اثری مثبت بر عشق موجود در خانه و خانواده خواهند داشت.
وقتی خیلی تند یا با صدای بلند صحبت می کنید، انرژی ساطع شده از شما که وارد محیط خانه می شود با قدری عصبانیت و آشفتگی همراه می گردد. هرچند شاید نیت شما قدری متفاوت باشد؛ اما احتمالا این طرز بیان، احساس استرس یا اضطراب را به اطرافیان شما منتقل می کند و در مقابل، آنها را ناخودآگاه ترغیب می کند که رفتار عصبی و تحریک شده داشته باشند.

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !
این مشکلی معمول به خصوص در بین افراد خانواده است. وقتی کسی را خوب می شناسیم گرایش موذیانه ای داریم که فکر کنیم می دانیم “آن شخص در مورد چه چیز فکر می کند” یا “چگونه می خواهد رفتار کند”. این روشی است که به ما می گوید “خواننده ذهن دیگری نباشید ومسائل مختلف را به رفتار و اعمال دیگران نسبت ندهید.”
من هنوز هم گاهی، (هرچند کمتر از قبل) خود را در چنین موقعیتی می یابم. مثلا همین دیروز به نظر می رسید که دخترم مثل همیشه برای حاضر شدن و رفتن به مدرسه سستی می کند. توقع داشتم چون کفش به پا ندارد و اصلا نمی داند کفش هایش را کجا ممکن است گذاشته باشد، تعلل کند.

مدام از خود انتقاد نکنید ، به نکات مثبت نیز فکر کنید!

مدام از خود انتقاد نکنید ، به نکات مثبت نیز فکر کنید!

برای لحظه ای فکر کنید تا چه حد به فکر اشتباهاتی هستید که در طی روز مرتکب شده اید. جملاتی مانند “نمی توانم باور کنم کلیدم را جا گذاشته باشم.” یا “برای رسیدن کلاس فرزندم تاخیر داشتم.”، “یادم رفت غذایم را بردارم.”، “ده دقیقه ی اول مسابقه ی فوتبال را از دست دادم.”، “تلفنی مهم را فراموش کردم.” درهمی اوضاع، انداختن توپ، تحویل ندادن چیزی، عصبانی کردن او و… .

عمل دوختن اپیزیوتومی

عمل دوختن اپیزیوتومی

این سئوال ممکن است به نظرتان عجیب باشد اما من شنیده‎ام که پس از به دنیا آوردن نوزاد چنانچه عمل دوختن اپیزیوتومی انجام شود .دکتر می‎تواند در حین دوختنِ پارگی طول آن را افزایش دهد تا واژن تنگ شده و در هنگام دخول دهانه‎ی آن تنگ‎تر باشد. آیا اشتباه می‎کنم یا همچین چیزی ممکن است؟

دپارتمان پشتیبانی مرکز و سامانه هوشمند شاورنو به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات پشتیبانی به شما همراهان گرامی می باشد. هم اکنون شما می توانید با ساخت حساب کاربری به صورت رایگان از امکانات و قابلیت های شاورنو بهره مند شوید و درخواست های خود را در زمان و هر مکان برای ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ آنها داده شود.
با آرزوی شادیهای ماندگار برای شما
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...