بایگانی نوشته‌ها


چرا برخی دائما در روابط جدید عاشقانه می روند؟ (نویسنده: سارا سلامت شریف)

چرا برخی دائما در روابط جدید عاشقانه می روند؟ (نویسنده: سارا سلامت شریف)

چرا برخی دائما در روابط جدید عاشقانه می روند⁉️ چرا بعضی افراد احساس می کنند، باید رابطه خود را رها کنند و دوباره به دنبال رابطۀ جدیدی بروند که در آن شور و حرارت بسیار است؟ جواب آن این است که عشق رمانتیک یک نوع اعتیاد است. اثر شور و حرارت عشق (ناشی از دوپامین) در رابطۀ جدید، شبیه به حالت هایی است که اعتیاد به کوکائین و مواد مخدر، بر بدن و روان دارند؛ از جمله وابستگی عاطفی و فیزیکی، وسواس، میل شدید، تغییرات شخصیت، از دست دادن کنترل و افزایش نیاز به دیدن معشوق.

چگونه با انتخاب موضوع آنها را به گفت وگو مشتاق کنید

چگونه با انتخاب موضوع آنها را به گفت وگو مشتاق کنید

چندین سال قبل به اتفاق دوستم در یک مهمانی شرکت کرده بودیم. با هر کسی که صحبت می کردیم به نظر می رسید که زندگی جالبی دارد. در پایان مهمانی از دوستم پرسیدم: «رایان، با اشخاصی که حرف زدی کدام یک جالب تر بودند؟»  رایان بدون لحظه ای تردید جواب داد: «تا حدود زیاد دان اسمیت.» پرسیدم: «دان چه می کند؟» او جواب داد: «راستش نمیدانم.» «کجا زندگی می کند؟» نمی دانم.» به چی علاقه دارد؟» درباره علائقش حرف نزدیم.» درباره چه موضوعی حرف زدید؟» فکر می کنم درباره من حرف زدیم.»

چگونه شوخی کنیم

چگونه شوخی کنیم

اگر وارد یک آسانسور شوید که همه اشخاص حاضر در آن به زبان مجارستانی صحبت می کنند، ممکن است متوجه نشوید که آنها مجارستانی هستند مگر اینکه زبان آنها را بدانید. اما به محض آنکه دهانتان را باز می کنید، آنها متوجه می شوند که شما مجارستانی نیستید.در مورد اشخاص بزرگ و سرشناس هم همین مطلب صدق می کند. اگر تعدادی از آنها با هم حرف بزنند و شما حرفشان را بشنوید، ممکن است متوجه نشوید که آنها اشخاص سرشناسی هستند. اما به محض آنکه شما دهانتان را باز می کنید و حرفی میزنید، آنها متوجه می شوند شما آدم سرشناسی نیستید. مگر آنکه به زبان شوخی آنها حرف بزنید.

پیش نویس طرح زندگی

پیش نویس طرح زندگی

این اندیشه که الگوهای زندگی افراد بزرگسال تحت تأثیر تجربیات دوران کودکی آنان قرار میگیرد نه تنها هسته مرکزی نظریه تحلیل رفتار متقابل است، بلکه در بسیاری از گرایشها و نظریات روانشناختی دیگر هم وجود دارد. نکته ای که نظریه پیش نویس در تحلیل رفتار متقابل را از دیگر نظریات متمایز می سازد این است که از نظر تحلیل رفتار متقابل کودک در دوران اولیه زندگی طرح و برنامه ویژه ای برای زندگی آینده خودش بنیان می گذارد، تا اینکه به شکلی خیلی ساده یک نظرگاه کلی نسبت به جهان پیدا کند. این طرح زندگی به شکل نمایشنامه ای تهیه می شود که به طور واضحی دارای آغاز، بخش میانی و پایانی است.

چگونه احساسهای همسرم را مدیریت کنم؟ (نویسنده: سارا سلامت شریف)

چگونه احساسهای همسرم را مدیریت کنم؟ (نویسنده: سارا سلامت شریف)

چگونه احساسات همسرم را مدیریت کنم؟ اگر بخواهم بعنوان تقلب به شما نکته‌ای بگویم، این را خواهم گفت که همسر شما مثل تمام انسان‌ها، در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرد. ۱.خوشحال ۲.ناراحت ۳.عصبانی ۴.نگران ۵.آرام 🔺اگر احساساتی مثبت مانند آرامش یا خوشحالی دارد که هیچ! اصلا نیازی به مدیریت ندارد.

انتخاب ما (نویسنده: سارا سلامت شریف)

انتخاب ما (نویسنده: سارا سلامت شریف)

‎ویلیام گلاسر ، ‎روان پزشک آمریکایی و پایه گذار نظریه انتخاب و واقعیت درماني، اعتقاد دارد که ما خود سرنوشت خود را مي سازيم . ‎هیج عامل قدرتمندي از خارج ، سرنوشتي را بر ما تحمیل نمي کند، چه نام آن عامل را شانس بگذاریم چه آن را «قسمت» بنایم. نه خدایان،

دلایل خیانت افراد در روابط شاد (نویسنده: سارا سلامت شریف)

دلایل خیانت افراد در روابط شاد (نویسنده: سارا سلامت شریف)

دلایل خیانت افراد در روابط شاد: 🔹️حتی افرادی که در روابطشان خوشحال هستند هم میتوانند خیانت کنند. 🔹️برداشت عمومی در مورد اینکه چرا مردم در یک رابطه دارای تعهد، خیانت می کنند، این است که مشکلی در فرد خیانتکار یا رابطه وجود دارد. 🔹️اغلب، ما فرض می کنیم که افراد خیانتکار دارای مشکلاتی نظیر برخی از آسیب های حل نشده و اختلالات، و یا در بهترین حالت شکلی از ناپختگی هیجانی هستند، که آنها را به سمت خیانت سوق میدهد. 🔹️در دیگر موارد، ما فرض می کنیم که رابطه اولیه در برخی مواردِ مهم دارای نواقصی است که نیاز به ارتباط جنسی و صمیمیت در خارج از رابطه را ایجاد می کند. 🔹️در هر صورت، ما تمایل داریم که پدیده خیانت را به عنوان معلولی از مشکلات زمینه ای اساسی مشاهده کنیم. فرد فریبکار و یا رابطه، دارای مشکل هستند و خیانت نتیجه این مسائل است.

راههای کاهش تاثیر منفی همکار در کار گروهی (نویسنده: سارا سلامت شریف)

راههای کاهش تاثیر منفی همکار در کار گروهی (نویسنده: سارا سلامت شریف)

در انجام کار گروهی ممکن است، کارکرد نادرست یکی از افراد گروه بر کار شما نیز تاثیر منفی بگذارد؛ مثلا یکی از همکاران، وظیفه محوله را در زمان مناسب تحویل دهد، یا در انجام کار دچار اشتباه شود .

ازدواج ناپایدار (نویسنده: سارا سلامت شریف)

ازدواج ناپایدار (نویسنده: سارا سلامت شریف)

هفت موردی که نشان می دهد که ازدواج ناپایداری دارید:وقتی ازدواج میکنید ناپایداری در آن بسیار دشوار است .نه خوشحال هستید و نه ناراحت .آشفتگی عاطفی به شما سختی میدهد. لیست زیر برخی ازمواردی است که نشان میدهد ازدواج ناپایداری دارید.

هوشمندانه زندگی کنید
زندگی امروز تفاوت های بسیاری با گذشته دارد، سرعت و کیفیت زندگی تعاریف دیگری پیدا کردند. زندگی همه ما پر از داستان‌ها و قصه هایی است که هرگز از یادمان نمی‌رود. لحظاتی که ما با تمام وجود و توانی که از خود می شناختیم، خواستیم ولی نتوانستیم، لحظاتی که باید چیزی را می‌دانستیم اما ندانستیم، اراده به انجام کاری می کردیم اما نتوانستیم به سرانجامش برسانیم و «نمی‌توانی» واژه آشنای زندگی ما شد. ما آمدیم تا از «می‌‌توانم» هایی که در وجود خود داشتیم، نردبانی از استعدادها و توانایی های شما بسازیم برای بالا رفتن، برای پیشرفت و برای توانستن…. زیرا زندگی همیشه ارزش تلاش کردن را دارد. چون این بار چیزی را پیدا کرده اید که ارزش ایستادن را دارد.
به شاورنو خوش آمدید.
با هم آغاز می کنیم
دسته‌بندی
آگاهی بیشتر با عضویت در باشگاه خبری شاورنو
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...