رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، گفت: بیماران مبتلا به سرطان سینه که عضو آنها تخلیه شده است، در صورتی که بیماری آنها عود نداشته باشد، می توانند از پروتز سینه استفاده کنند.

علی بیژنی، روز سه شنبه در دومین کنگره بین المللی جراحان پلاستیک و زیبایی، با اشاره به اینکه پروتز سینه سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان نمی‌شود، اظهارداشت: بیمارانی که مبتلا به سرطان سینه بوده و عضو آنها تخلیه شده است یک سال پس از درمان می‌توانند در صورتی که این سرطان در آنها عود نداشته باشد، از پروتز سینه استفاده کرد.

وی افزود: در گذشته برخی از منابع اعلام می‌کردند که انجام پروتز سینه می‌تواند سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه شود در حالی که امروزه مشخص شده تفاوتی میان درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه در افرادی که پروتز سینه انجام داده یا نداده‌اند، نیست.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، ادامه داد: پروتز سینه تأثیری در شیردهی نخواهد داشت و پروتزهای استفاده شده نیز داخلی نبوده و از کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه، انگلیس، برزیل و ژاپن است که قیمتی حدود ۳.۵ تا ۴ میلیون دارد. همچنین هزینه این جراحی زیبایی منطبق با تعرفه‌های اعلام شده در بخش خصوصی و دولتی است.

بیژنی تأکید کرد: افراد می‌توانند پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را از طریق مراجعه به انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، سازمان نظام پزشکی و سایت وزارت بهداشت پیدا کرده و پس از آن برای جراحی و انتخاب پزشک خود اقدام کنند.