از مغزتان برای تغییر عادت ها کمک بگیرید

برای پیشبرد اهداف و فرصت های جدید همیشه عادت هایی وجود دارند که زندگیتان را تحت الشعاع قرار می دهند. پس مغزتان را به بهترین نحو آموزش دهید، تا بتوانید عادت های غلطتان را جایگزین کنید. تغییر عادات کاری سخت و زمان بر است اما از آنجاییکه بر کلیه ی جوانب شما از جمله شخصیت، رهبری ، مدیریت زمان و … تاثیرگذار است، باید مغز و ذهن خود را برای این تغییرات هر چه زودتر آماده کنید. البته تجربیات تکانده ای ممکن است بوجود بیاید که شخص را برای این تغییرات مسمم تر کند. با الی گشت همراه باشید تا این راه ها را مرور کنیم.

عادات‌ معرف شما و شخصیتتان هستند. اگر با دقت به عملکردتان در زندگی بنگرید، متوجه یک سری عادات می‌شوید که عواقب بدی برایتان دارند و یا بی‌ضرر هستند. به هر حال با شناخت درست آن‌ها و تلاش پیوسته می‌توانید به نتایج باارزشی دست‌ یابید.


چندوظیفگی ممنوع

پژوهشی در سال ۲۰۰۶ نشان داد که انرژی بسیار زیادی در انجام دادن چند وظیفه به‌طور هم‌زمان، صرف می‌شود. تلاش برای انجام دادن دو کار موازی باهم، عملکرد‌تان را در هر دو مسئولیت (بخصوص وقتی هر دو وظیفه پیچیده باشند) بسیار کاهش می‌دهد. به گفته‌ی انجمن روانشناسی آمریکا: «هر بار که شما تغییر وظیفه می‌دهید، زمان زیادی طول می‌کشد تا چرخ‌دنده‌های ذهنی‌تان تطبیق پیدا کند.» پس زمانی که مشغول به کار هستید، کارهای متفرقه مانند شبکه‌های اجتماعی خود را تعطیل کنید تا دچار پریشانی نشوید!

کمال‌گرایی را کنترل کنید

هنگامی که شما مشغول چالش کاری یا زندگی هستید، ناخودآگاه در حالت آماده‌باش قرار دارید و ذهنتان راه حل‌هایی را پیشنهاد می‌دهد، اما اگر این راه حل‌ها کمال‌گرایانه و فراتر از توان فرد باشند، باعث سقوط می‌شوند.

ادوارد برگر و مایکل استاربرد در کتاب پرفروش خود به نام «پنج اصل مؤثر در تفکر» چنین می‌نویسند:

به‌طور متوسط ۹ مرتبه تلاش پیوسته لازم است تا موفقیت حاصل شود. پس اگر در حال تولید یک وسیله‌ی جدید یا مشغول کار هنری هستید، ایده‌های جدیدتان را بدون ترس اجرا و پیاده‌سازی کنید و به دنبال کسب موفقیت در اولین تلاش نباشید.


یک جا نشستن را ترک کنید

در پایان یک روز شلوغ، خوردن پیتزا هنگام تماشای فیلم بسیار لذت‌بخش است، اما در نظر داشته باشید که بدن به فعالیت ورزشی احتیاج دارد تا عملکردش در بهترین وضعیت حفظ شود. محققان کسب‌و‌کار هاروارد اعلام کرده‌اند: «زمانی که کارمندان به باشگاه ورزشی می‌روند، عملکردشان در محیط کار تغییر می‌کند. مدیریت زمان بهتر، توان کاری بیشتر و تعامل اجتماعی سازنده‌تر در محیط کار، از تأثیرات مثبت ورزش کردن هستند. بعلاوه احساس رضایت بیشتری در پایان روز و در خانه خواهید داشت.»

اپلیکیشن‌ها ابزارهای قدرتمندی هستند که به افراد کمک می‌کنند زندگی‌شان را بهبود دهند. برنامه‌ی «Fabulous» به شما کمک می‌کند مغزتان را آموزش دهید، عادات بد را ترک کنید و شرایط بهتری ایجاد کنید. این برنامه به‌صورت متوالی و روزانه شما را هدایت می‌کند و دسته‌بندی‌های مختلف مثل افزایش انرژی، برنامه‌ریزی غذایی، کنترل وزن و بهبود خواب شبانه دارد. همه‌ی این موارد بدین معنا است که به خودتان کمک کنید و نفع بیشتری از زندگی ببرید.