در هنگام انتخاب نوع پوشش تان، دقت کنید که با هدف کاری تان هماهنگ باشد. باید ببینید که چه چیزهایی که برای شرکت، موقعیت دلخواه و هدف های شخصی شما مناسب است و چه چیزهایی مناسب نیست تا بتوانید آن ها را به شکلی هماهنگ و اصیل با هم ترکیب کنید.

لباسها، پارچه ها و سبک های مختلف می توانند به شما کمک کنند که ظاهر مورد نظرتان را انتخاب کنید. در زیر نکاتی را به شما می گوییم که به هماهنگی سبک پوشش با هدف کاری تان کمک می کند.

جدی، مقتدر، دور از دسترس

آقایان: برای این منظور باید لباسهایی با خطوط صاف به رنگ تیره مثل سیاه مات و خاکستری بپوشند با شلوار و کت ساده و هماهنگ همراه با کروات کوچک یا متوسط و لوازم زینتی ساده.

خانم ها: خانم ها هم باید همان سبک را بپوشند. پیراهن با طرح خطوط صاف، رنگ تیره یا نقش های ریز همراه با دامن ساده و کت بلند و جواهرات کوچک.

پر انرژی، جالب، صمیمی

آقایان: باید از لباسهایی با خطوط منحنی، رنگ روشن، بافت شطرنجی، چهارخانه استفاده کنند. پارچه های نرم و گشاد برای این منظور مناسب است. می توانند آستین های خود را تا بزنند که همراه با کمربند، کلاه، کفش اسپورت و غیر رسمی ظاهر جذابی می شود.

خانم ها: لباسهای کوتاه و پفی با خطوط منحنی و رنگ های روشن، نقش دار، خال خالی که پارچه های نرم و گشاد دارد همراه با جواهرات بزرگ و غیر رسمی مناسب است.

آرام، ساکت، ملایم

آقایان: برای این تیپ لباسهایی با رنگ یکدست و اختلاف رنگ ملایم، نقش های کوچک همراه کروات گل دار یا با طرح های زیر مناسب است. استفاده از لوازم زینتی ساده و ظریف هم خوب است.

خانم ها: برای این تیپ بهتر است از لباسهایی با رنگ خاص، نقش های ریز و گل دار که پارچه ای نرم و لطیف دارد استفاده کنند و از جواهرات ریز و ظریف هم استفاده کنند.

(منبع: برندسازی شخصی، سوزان کریتون)

تماس با مشاور

ارسال پیام به مشاور