ورود نام‌نویسی

خانواده موفق


16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق

16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق

نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که برای اغلب مردانی که درگیر مشکلات و تنش ها هستند، رابطه جنسی با همسر می تواند مفید و آرامبخش باشد ولی در زنان برعکس است و خانم ها برای برقراری ارتباط جنسی موفق، نیاز به آرامش روحی دارند.

رابطه جنسی، یکی از اضلاع روابط همسران است و از این رو، حفظ و بهبود آن نقش بسزایی در زندگی مشترک دارد. با رعایت نکات زیر، رابطه جنسی همسران در بهترین سطح حفظ می شود.

چگونه با کوچک‌ترها گپ سیاسی بزنیم؟

چگونه با کوچک‌ترها گپ سیاسی بزنیم؟

زمان به شتاب می‌گذرد. کودکان امروز دوازده الی پانزده سال دیگر پیشگامان تغییرات سیاسی اجتماعی خواهند بود. اگر دوست داریم در آن هنگام تحقیر، نزاع و خشونت جایش را به نقد، گفتگو و تفاهم بدهد، باید از هم اکنون به فکر پرورش شهروندان جوان آینده باشیم.
بنیاد نیمور (Nemours Foundation) از قدیمی‌ترین سازمان‌های غیرانتفاعی است که هدفش آگاهی‌رسانی درباره سلامت کودکان و نوجوانان است. آلفرد دوپونت (Alfred I. du Pont) این مرکز را در سال ۱۹۳۶ در شهر جکسون‌ویل در ایالت فلوریدا بنا نهاد. وبسایت این بنیاد در پژوهشی از بیش از دو هزار کودک و نوجوان سوالاتی درباره مسائل سیاسی پرسید. مسائلی از قبیل اینکه درباره انتخابات چه فکر می‌کنند و چگونه انتخابات بر زندگی آنان تاثیر می‌گذارد؟

قدرشناس اعضای خانواده ی خود باشید!

قدرشناس اعضای خانواده ی خود باشید!

یکی از دلایل رنجش در بیشتر ازدواج ها و بیشتر روابط خانوادگی، احساس فقدان قدرشناسی است. متاسفانه بسیاری از ما به این دلیل که هر روز با اعضای خانواده ی خود در ارتباط هستیم، فراموش کرده ام قدرشناسی خود را به یکدیگر نشان دهیم. ما قدر یکدیگر را نمی دانیم!
بچه ها با والدین و والدین با بچه های خود چنین رفتاری دارند. همسران هم که در ابراز کردن قدرشناسی به یکدیگر معروف هستند.
بعضی از دوستانم والدینی بسیار با محبت دارند که برخی شب ها و حتی آخر هفته ها، وقت و انرژی خود را صرف مواظبت از نوه های کوچک خود می کنند؛ اما هنوز ندیده ام دوستانم برای تلاش به یاد ماندنی آنها کوچک ترین تشکری کنند.
آنها معتقدند: “والدین ما باید چنین کاری را بکنند. بالاخره آنها پدربزرگ و مادربزرگ این بچه ها هستند.” فراموش کردن این امر که هر کسی نیاز دارد مورد قدرشناسی قرار گیرد، آسان است، حتی اگر آن شخص پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

نکات کلیدی درباره "نحوه صدا زدن همسر"

نکات کلیدی درباره "نحوه صدا زدن همسر"

همه این کلمات باید با چاشنی پر رنگ احترام همراه باشد. احترام اصل اساسی اساسی اساسی زندگی مشترک است و همه چیز حتی صدا کردن همسر نیز باید تابعی از آن باشد.
نحوه صدا کردن همسر می تواند در میزان ترشح هورمون های آرام بخش یا اضطراب زا موثر باشد و لذا ارتباط مستقیمی با سلامت روحی و جسمی و حتی طول عمر همسران دارد.
به این موضوع توجه کنید عنوانی که همسرتان را با آن صدا می کنید، جزو پرتکرار ترین واژه های زندگی مشترک تان محسوب می شود و بنابراین بسیار مهم است.

یک کلمه هم می تواند باعث مشاجره شود

یک کلمه هم می تواند باعث مشاجره شود

بیایید با بررسی ذهنی آغاز کنیم
خوشبختانه، کشیش، متخصص علم معناشناسی بود و بر اساس تجربیاتش می دانست که تنها در صورت فهم دقیق و صحیح کلمات است که شخص می تواند با او ارتباط برقرار کند. همچنین می دانست طرف مقابل هم باید منظورش را به درستی بیان کند. پس به جای هرگونه برخورد جدی و خشن، با لحنی کاملا دوستانه به آن دانشجو گفت: «لطفا آن خدایی را که بدان اعتقاد نداری، برایم توصیف کن!»

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید

برای کاهش استرس در خانه و خانواده، ملایم صحبت کنید - کسی که بسیار ملایم صحبت می کند، در دیگران آرامش و اطمینان ایجاد می کند. همیشه تصور می کردم فرد یا این صفت را با خود دارد یا ندارد یا با صدای ملایم به دنیا می آید یا بدون آن. تا حدی شاید این فکر درست باشد. با وجود این در سال های اخیر کشف کردم که این صفت را می توان پرورش داد.
با این کار نتایج بسیار زیاد و ملموسی کسب خواهید کرد و این نتایج مثبت اثری مثبت بر عشق موجود در خانه و خانواده خواهند داشت.
وقتی خیلی تند یا با صدای بلند صحبت می کنید، انرژی ساطع شده از شما که وارد محیط خانه می شود با قدری عصبانیت و آشفتگی همراه می گردد. هرچند شاید نیت شما قدری متفاوت باشد؛ اما احتمالا این طرز بیان، احساس استرس یا اضطراب را به اطرافیان شما منتقل می کند و در مقابل، آنها را ناخودآگاه ترغیب می کند که رفتار عصبی و تحریک شده داشته باشند.

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !

رفتار دیگران را پیش بینی نکنید !
این مشکلی معمول به خصوص در بین افراد خانواده است. وقتی کسی را خوب می شناسیم گرایش موذیانه ای داریم که فکر کنیم می دانیم “آن شخص در مورد چه چیز فکر می کند” یا “چگونه می خواهد رفتار کند”. این روشی است که به ما می گوید “خواننده ذهن دیگری نباشید ومسائل مختلف را به رفتار و اعمال دیگران نسبت ندهید.”
من هنوز هم گاهی، (هرچند کمتر از قبل) خود را در چنین موقعیتی می یابم. مثلا همین دیروز به نظر می رسید که دخترم مثل همیشه برای حاضر شدن و رفتن به مدرسه سستی می کند. توقع داشتم چون کفش به پا ندارد و اصلا نمی داند کفش هایش را کجا ممکن است گذاشته باشد، تعلل کند.

مدام از خود انتقاد نکنید ، به نکات مثبت نیز فکر کنید!

مدام از خود انتقاد نکنید ، به نکات مثبت نیز فکر کنید!

برای لحظه ای فکر کنید تا چه حد به فکر اشتباهاتی هستید که در طی روز مرتکب شده اید. جملاتی مانند “نمی توانم باور کنم کلیدم را جا گذاشته باشم.” یا “برای رسیدن کلاس فرزندم تاخیر داشتم.”، “یادم رفت غذایم را بردارم.”، “ده دقیقه ی اول مسابقه ی فوتبال را از دست دادم.”، “تلفنی مهم را فراموش کردم.” درهمی اوضاع، انداختن توپ، تحویل ندادن چیزی، عصبانی کردن او و… .

دپارتمان پشتیبانی مرکز و سامانه هوشمند شاورنو به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات پشتیبانی به شما همراهان گرامی می باشد. هم اکنون شما می توانید با ساخت حساب کاربری به صورت رایگان از امکانات و قابلیت های شاورنو بهره مند شوید و درخواست های خود را در زمان و هر مکان برای ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ آنها داده شود.
با آرزوی شادیهای ماندگار برای شما
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...