ورود نام‌نویسی

روانشناسی


16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق

16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق

نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که برای اغلب مردانی که درگیر مشکلات و تنش ها هستند، رابطه جنسی با همسر می تواند مفید و آرامبخش باشد ولی در زنان برعکس است و خانم ها برای برقراری ارتباط جنسی موفق، نیاز به آرامش روحی دارند.

رابطه جنسی، یکی از اضلاع روابط همسران است و از این رو، حفظ و بهبود آن نقش بسزایی در زندگی مشترک دارد. با رعایت نکات زیر، رابطه جنسی همسران در بهترین سطح حفظ می شود.

«سیلی واقعیت» ؛ چگونه در هنگام سختی های زندگی می توان رضایتمند بود؟

«سیلی واقعیت» ؛ چگونه در هنگام سختی های زندگی می توان رضایتمند بود؟

دیر یا زود واقعیت به شما سیلی خواهد زد. از دست دادن کسی، بیماری، خیانت یا وقایع ناخوشایند دیگر، به طور غیر منتظره ای به سراغ تان می آید و شما را از درون سست می کند

"باج گیری عاطفی" چیست و در برابر آن چه کنم؟

"باج گیری عاطفی" چیست و در برابر آن چه کنم؟

در باج گیری عاطفی، شما آتویی دست دیگران ندارید که بتوانند از شما باج بگیرند؛ در اینجا به جای آتو از ویژگی های روحی و عاطفی شما برای باج گیری سوء استفاده می کنند.
باج گیرها ،که معمولاً از نزدیکان شما مثل نامزد یا همسرتان هستند، ویژگی های شخصیتی شما را شناسایی می کنند و با سوء استفاده از آن، می کوشند به خواسته های خود برسند. حتی ممکن است این باج گیری با نقشه قبلی نباشد ولی در نهایت نتیجه یکی است.

دل می‌شکند، مغز فرمان می‌دهد و قلب آسیب می‌بیند

دل می‌شکند، مغز فرمان می‌دهد و قلب آسیب می‌بیند

این سندرم به نام "سندرم تاکوتسوبو" هم شناخته می‌شود. دلیل این نامگذاری، شکل قلب افراد دارای این شرایط است که به کوزه‌ای ژاپنی به همین نام شباهت دارد. دلیل سندرم قلب شکسته می‌تواند شوکه شدن فرد باشد.
این بیماری با حمله قلبی ناشی از انسداد عروق متفاوت است اما شباهت‌هایی هم به آن دارد؛ از جمله تنگی نفس و احساس درد در قفسه سینه.
اغلب یک واقعه ناراحت‌کننده عامل شروع بیماری است اما اتفاقات خیلی هیجان‌انگیز مانند عروسی یا پیدا کردن شغل جدید هم می‌تواند با آن مرتبط باشد.

شاید بیماری موقتی باشد و عضلات قلب پس از چند روز، هفته یا ماه خودشان را بازسازی کنند، ولی برای برخی این نارسایی می‌تواند به مرگ هم منجر شود. گفته می‌شود که سالانه حدود ۲۵۰۰ نفر در بریتانیا به این بیماری مبتلا می‌شوند.

کشف رابطه بین استرس و رضایت از ازدواج در زوج‌های نابارور

کشف رابطه بین استرس و رضایت از ازدواج در زوج‌های نابارور

محققان کشور رابطه بین استرس و رضایت از ازدواج در زوج‌های نابارور را مورد مطالعه قرار دادند و ارتباط بین آنها را کشف کردند.
ناباروری یک عامل استرس‌زای جدی برای زوجین است که می‌تواند رضایت از ازدواج را تحت تأثیر قرار دهد. هیچ مطالعه‌ای رابطه میان استرس وارده و رضایت از ازدواج را به صورت دوجانبه مورد بررسی قرار نداده است.
در مطالعه‌ای که در پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، تأثیر استرس بر رضایت از روابط زناشویی به صورت دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

4 درس کاربردی درباره "فراموشی"

4 درس کاربردی درباره "فراموشی"

ژان پیاژه - روان شناس - یکی از خاطراتش را این گونه تعریف می کند: 2 ساله بودم که دزدی خواست مرا از درون کالسکه ام برباید. پرستارم اما با شجاعت با دزد گلاویز شد و صورتش نیز زخم برداشت. سپس مرد پلیسی با شنل کوتاه و باتوم سفید از راه رسید و دزد در رفت. این حادثه که به صورت مبهم در خاطرم مانده نزدیک ایستگاه مترو رخ داد؛ اما در 15 سالگی ام اتفاق عجیبی رخ داد... .هر چند "فراموشی" اصطلاح پرکاربردی است ولی واقعیت این است که وقتی اطلاعاتی وارد "حافظه بلند مدت" ما می شود، هیچگاه از بین نمی رود و فراموش نمی شود؛ مشکل این است که نمی توانیم آنها را "بازیابی" کنیم. با این حال، مسامحتاً از همان تعبیر متعارف "فراموشی" در این درس و درس های دیگر مربوط به "حافظه" استفاده می کنیم.

چگونه نزدیک به نظر برسید

چگونه نزدیک به نظر برسید

وقتی روبه روی یکدیگر سر یک میز نمی نشینید، باید جایگزینی برای صمیمیت و نزدیک بودن پیدا کنید. چگونه میتوانید در حالی که صدها کیلومتر با هم فاصله دارید صمیمیت و نزدیکی ایجاد کنید؟ چگونه می توانید به کسی که با او تلفنی صحبت می کنید احساس خاص بودن بدهید؟جواب ساده ای دارد. نام او را به دفعات زیاد تکرار کنید. در واقع صحبت خود با او را با نام او بمباران کنید. وقتی طرف مقابل اسم خود را از زبان شما می شنود، بسیار خوشحال می شود.«متشکرم سام.» «بهتر است همین کار را بکنیم بتی.» «چرا نه دیمیتری؟» «کتی، از صحبت کردن با تو لذت بردم.» بردن نام طرف مقابل در جریان یک صحبت رودررو سلطه جویانه به نظر می رسد. اما در صحبت تلفنی وضع فرق می کند. اگر کسی اسم شما را به زبان بیاورد، به صحبتش گوش می دهید. اگر مستمع شما از موضوع پرت شده است، با شنیدن اسمش دوباره به شما توجه می کند.

دو روش برای فعال کردن ذهن فراهوشیار

دو روش برای فعال کردن ذهن فراهوشیار

به دو طریق می توان ذهن فراهوشیار را فعال کرد. اول اینکه باید برای دستیابی به هدف تان از تمرکز فراوان بهره داشته باشید. با تمام وجود به کاری که می کنید دل بدهید. به آن بیندیشید، درباره اش حرف بزنید، درباره اش بنویسید، نوشته ی خود را بازنویسی کنید و همه روزه آن را مرور نمایید. هر کاری را که می توانید، انجام دهید تا شما را به هدف تان نزدیک کند.وقتی متعهد و مصمم می شوید، برای دستیابی به هدف تان تلاش کنید. انواع خوش اقبالی ها و هم زمانی ها برای شما اتفاق خواهند افتاد. اشخاص از جاهایی که انتظاراش را ندارید بر سر راحتان سبز می شوند.کسانی به شما زنگ می زنند و پیشنهاد کمک می دهند. به ایده ها و نقطه نظرها و اطلاعاتی دست پیدا می کنید که قبلا آنها را نمی شناختید. ایده ها و فراست هایی پیدا می کنید که شما را، حتی سریع تر به جانب خواسته های تان به حرکت در می آورد.

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱)

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱)

قدرت زمان : دوازده اصل برای رسیدن به اوج عملکرد (۱) - 
  • اصل اول: مدیریت زمان ارزش مشارکت تان را افزایش میدهد
عزت نفس، حاصل این شناخت در شماست که در زندگی و کار میزان تفاوت اعمال بیرونیتان بیشتر از تفاوت در درونتان است، یعنی بیشتر از آنچه که از نتیجه کارتان نتیجه گرفته اید، مشارکت داشته اید. هر اندازه همکاری و مشارکت شما در سازمان یا خانواده تان بیشتر باشد، عزت نفس بالاتری خواهید داشت. مدیریت زمان به شما این توانایی را می دهد که توان مشارکت و ارزش هر کاری را که انجام می دهید بالا ببرید.
  • اصل دوم: میزان پاداش شما برابر است با ارزش خدمات شما
هر چه خدمات ارزشمندتری ارائه کنید، بهره بیشتری نصیبتان خواهد شد. با توجه به قانون کاشت و برداشت، مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که کاشت بیشتری داشته باشید و در نتیجه برداشت تان در تمام حوزه های زندگی بیشتر باشد. اگر می خواهید کیفیت و کمیت پاداش هایتان را افزایش دهید، تنها باید به دنبال راه های افزایش ارزش خدماتی باشید که ارائه می دهید. این به میزان زیادی تحت کنترل شماست.
  • اصل سوم: مدیریت زمان باعث می شود که خودتان را مانند یک کارخانه فرض کنید

دپارتمان پشتیبانی مرکز و سامانه هوشمند شاورنو به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات پشتیبانی به شما همراهان گرامی می باشد. هم اکنون شما می توانید با ساخت حساب کاربری به صورت رایگان از امکانات و قابلیت های شاورنو بهره مند شوید و درخواست های خود را در زمان و هر مکان برای ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ آنها داده شود.
با آرزوی شادیهای ماندگار برای شما
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...