ورود نام‌نویسی

دانش


چگونه با یک شنونده بد، کار کنیم؟!

چگونه با یک شنونده بد، کار کنیم؟!

"سابینا نواز"، مدیر عامل یک شرکت جهانی و مربی اجرایی ، می گوید: " برخورد با همکارانی که شنونده خوبی نیستند، سخت و ناامید کننده است. وقتی کسی بطور کامل در گفتگو حضور نداشته باشد، کیفیت آنچه را که می گویید، پایین می آورد. بعنوان مثال، ممکن است باعث شود شما رشته افکار خود را از دست بدهید یا آنچه را که در ابتدا برای گفتگو برنامه ریزی کرده اید، پایمال کنید. همچنین ممکن است فکرتان به این سمت برود که چرا این اتفاق می افتد؟ شما ممکن است برداشت شخصی کرده و فکر کنید: "همکار من بسیار متکبر است."
به گفته "کریستین ریوردان"، رئیس دانشگاه آدلفی و مربی رهبری، مشکلات بالقوه به سوء تفاهم و احساسات ناگوار محدود نمی شود. همکاری که خوب نمی شنود همچنین می تواند موجب بروز پیامدهای بسیار منفی ای از یک موضع عملیاتی شود - اغلب اشتباهات زیادی وجود دارد زیرا پروژه ها بدرستی اجرا نمی شوند. بنابراین لازم است که به این مساله توجه کنیم.

شخصیت شما چه رنگی است؟

شخصیت شما چه رنگی است؟

درس های زندگی برای قرمزها
  • با دیگران به صورت عاطفی و اجتماعی ارتباط برقرار کنید.
  • باور داشته باشید که افراد دیگر نیز کارها را درست انجام می دهند.
  • هنگام هدف گذاری، هدف ها را از کاری که برای دیگران انجام می دهید، جدا کنید.
  • از سرزنش دیگران وقتی که نتوانستند تعهدات شما را برآورده کنند خودداری کنید.
  • به مشکلات خود دقیق فکر کرده و توصیه دیگران را در نظر بگیرید.
  • نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید.
  • وقتی خواسته های خود را بر زمان دیگران تحمیل می کنید، مواظب باشید.  

اینفوگراف: شغل متناسب با تیپ شخصیتی شما

اینفوگراف: شغل متناسب با تیپ شخصیتی شما

تیپ ENFJ انسانی علاقمند و مهربان است و به کیفیات تحسین برانگیز دیگران توجه می‌کند. او می‌تواند با اشخاص مختلفی در ارتباط باشد. تیپ ENFJ ارتباط برقرار کننده‌ای عالی، رهبری طبیعی و در انگیزه دادن و متقاعده کردن دیگران از مهارت فراوان برخوردار است. در محل کار او احتمالاً تمایل زیادی به موفقیت داشته و دوست دارد به خواسته‌هایش برسد. این تیپ آگاه، منظم، هدف‌گرا و قاطع است و از دیگران هم همین انتظار را دارد.

تحلیل تیپ های شخصیتی (MBTI)

تحلیل تیپ های شخصیتی (MBTI)

نخواهید که همه کارها را بکنید. بعضی از کارها را بعداً هم می‌توانید انجام دهید و بعضی از کارها اصولاً می‌توانند انجام نشوند.سعی کنید از میزان استرس خود بکاهید و به آنچه تاکنون به آن رسیده‌اید رضایت بدهید.آرامش داشتن را بیاموزید.به این توجه کنید که چه فعالیت‌هایی برای شما لذت بخش‌تر هستند.سعی کنید به تأیید دیگران وابسته نشوید. به آنچه خودتان به آن بها می‌دهید بیشتر توجه کنید.بیاموزید که با تعارض‌ها روبه رو شوید.با آنکه شما می‌خواهید در شرایط هماهنگی بسر ببرید، از روبه رو شدن با مشکلات طفره نروید.بیش از اندازه نگران خواسته‌های دیگران نباشید. بدانید که شما نمی‌توانید همه خواسته‌های دیگران را بر آورده کنید.بیاموزید به همان اندازه که از دیگران حمایت می‌کنید از آنها حمایت بخواهید.مراقب باشید که در صحبت کردن خود چاپلوسی نکنید.بیاموزید که توصیه و نصیحت بپذیرید، تنها نصیحت نکنید.زود هنگام تصمیم‌گیری نکنید.به تفاوت احساسات واقعی خود و احساساتی که نشان می‌دهید توجه داشته باشید.برای مهربانی، پشتکار، گرمی، حساسیت، خوش بینی، همدلی، رهبری و بینش و بصیرت خود ارزش قائل شوید

چرا استخدام نشدم؟

چرا استخدام نشدم؟

اما اگر شما خود را در مقایسه با داوطلبان دیگر، واجد شرایط بهتری می‌دانید بهتر است نامه‌ای مؤدبانه بنویسید و از مصاحبه‌کنندگان بخواهید دلایل عدم انتخاب شما را به نحوی که صلاح می‌دانند، بیان کنند. در این حالت باید نامۀ شما به نحوی تنظیم شود که حالت شکایت و گله‌گزاری نداشته باشد و مخاطب نامه احساس کند برای ارزیابی وضعیت خود و جهت رشد خود می‌خواهید از نتیجۀ ارزیابی آنان اطلاع پیدا کنید. در نامۀ خود روشن سازید که هدف شما تردید در مورد تصمیمات آنان نیست و ضمناً خود را بازنده احساس نمی‌کنید.

دینامیت موفقیت : بخشی از یک اتفاق بزرگ باشید

دینامیت موفقیت : بخشی از یک اتفاق بزرگ باشید

پاسخ او چنین بود: «درد و رنج از دست دادن دختر عزیزمان هرگز از خاطرم محو نمی شود. او سرشار از عشق و محبت بود و به معنای واقعی کلمه، همه امید و آرزوی ما بود. خداوند او را در ۱۴ سالگی از ما گرفت. غم فقدان او غیرقابل توصیف است. آینده ای روشن و امیدوارکننده، ناگاه تیره و تار شد. معنای زندگی ما از بین رفت و به پوچی رسیدیم و تمام شیرینی زندگی به کام مان تلخ شد.

بستن قرارداد حرفه ای – این اصول را فراموش نکنید

بستن قرارداد حرفه ای – این اصول را فراموش نکنید

فرض بگیرید که شما در یک رستوران یا در لابی یک هتل قرار گذاشته‌اید تا اولین قرارداد حرفه ای عمر خود را ببندید. به عنوان اولین اصل، طرف مقابل فقط ظاهر شما را می‌بیند و این در قضاوت او نسبت به شما تاثیرگذار است. پس شما باید به پوشش مناسب و متناسب با حرفه خود پایبند باشید. شما ممکن است به عنوان راننده یا به عنوان یکی از نیروهای خدماتی استخدام شوید یا حتی ممکن است قصد داشته باشید که بخشی از پروژه یک پیمانکار بزرگ را بر عهده بگیرید.

بهترین راه رعایت بهداشت قاعدگی: نوار بهداشتی، تامپون یا فنجان قاعدگی؟

بهترین راه رعایت بهداشت قاعدگی: نوار بهداشتی، تامپون یا فنجان قاعدگی؟

در دوران قاعدگی دیواره داخلی رَحِم فرو می‌ریزد و بدن زن برای باروری آماده می‌شود. تخمین زده‌اند که هر زن در مجموع به طور متوسط ۷ سال از زندگی خود را در حالت قاعدگی به سر می‌برد. با پایان دوره باروری زنان وارد دوره یائسگی شده و دیگر پریود را تجربه نمی‌کنند.
قاعدگی گرچه یک مساله طبیعی و متضمن حفظ بقاء بشر است اما در اغلب کشورهای جهان یک تابو محسوب می‌شود. دختران و زنان سعی دارند آن را مخفی کنند و در اغلب جوامع به صورت عادی در مورد آن صحبت نمی‌شود.

قدرت بیان : ایستادن رو بروی مخاطبین

قدرت بیان : ایستادن رو بروی مخاطبین

وقتی از پاورپوینت استفاده می کنید، باید صورت تان کاملا توسط نور روشن شود. وقتی می بینم مدیران ارشدی که مسافت زیادی را پشت سر گذاشته و زمان زیادی را صرف سخنرانی می کنند اما در تاریکی قرار می گیرند تا حداکثر نور به پرده نمایش و پروژکتور اختصاص یابد، و در نتیجه مخاطبان نمی توانند او را ببینند و با او ارتباط برقرار کنند، متأسف می شوم.

اثر رنگ بر عملکرد حافظه

اثر رنگ بر عملکرد حافظه

هرچه فرد توجه بیشتری به یک محرک خاص نشان دهد، به همان نسبت نیز شانس محرک برای ذخیره‌سازی در حافظه دائمی یا همان حافظه بلندمدت بالاتر خواهد رفت. رنگ‌ها می‌توانند در جلب توجه فرد نقشی کلیدی ایفا کنند. ثابت‌شده است که رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی در مقایسه با رنگ‌های سرد مانند قهوه‌ای و خاکستری قدرت بیشتری در جذب مخاطب خواهند داشت. در تحقیقی برای مقایسه اثرگذاری اشکال و رنگ‌ها از چندین نفر داوطلب استفاده شد. در مرحله اول دو جسم انتخاب شدند که رنگ یکسانی داشتند اما از نظر شکل ظاهری متفاوت بودند. در مرحله دوم برعکس گام قبلی عمل شد. جالب است بدانید که شرکت‌کنندگان تفاوت در رنگ اجسام را سریع‌تر از شکل ظاهری آنها تشخیص دادند. نتیجه این مطالعه حاکی از آن است که رنگ‌ها قابلیت بیشتری برای به دام انداختن توجه و تمرکز در اختیار دارند.

دپارتمان پشتیبانی مرکز و سامانه هوشمند شاورنو به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات پشتیبانی به شما همراهان گرامی می باشد. هم اکنون شما می توانید با ساخت حساب کاربری به صورت رایگان از امکانات و قابلیت های شاورنو بهره مند شوید و درخواست های خود را در زمان و هر مکان برای ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ آنها داده شود.
با آرزوی شادیهای ماندگار برای شما
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...