وقتی به هر دلیلی از شغل خود ناراحت هستید، اقرار به این مسئله در مقابل دیگران یا حتی پیش خودتان، بسیار سخت است. ولی اگر از فردی که به خوبی شما را می شناسد، کمک بگیرید، می توانید از میزان ناراحتی خود بکاهید. «اسپنسر راسکاف» (Spencer Rascoff) مدیر عامل وب سایت مشاور املاک «Zillow» معتقد است که این فرد در واقع نقش «آینه شغلی» را برای شما بازی می کند و برای من همسرم، نقش مذکور را برایم ایفا می کند.

آینه شغلی تان، باید شما را بهتر از هر شخص دیگری، حتی خودتان، بشناسد

این مدیر موفق، اعتقاد دارد هر فردی باید یک «آینه شغلی» داشته باشد. این شخص می تواند همسر، دوست، پدر یا مادرتان باشد. البته مهم است که او به اندازه کافی از شما فاصله داشته باشد؛ به عنوان مثال، همکارتان که هر روز چندین ساعت او را می بینید، نمی تواند این نقش را برایتان ایفا کند. ار سوی دیگر شخص مذکور باید آن قدر به شما نزدیک باشد، که شما را بهتر از هر کس دیگری، حتی بهتر از خودتان، بشناسد.

بر اساس گفته های این کارآفرین، «آینه شغلی» شما باید فردی باشد که با شما یک دل باشد. این شخص همچنین باید به واسطه برخورداری از هوش عاطفی بالا، نسبت به نیازها یا احساسات اطرافیان خود، حساس باشد تا نوسانات احساسی شما را به سرعت متوجه شود.

اسپنسر راسکاف: همسرم نقش «آینه شغلی» را برایم بازی می کند و بارها در تصمیم گیری درست به من کمک کرده

راسکاف در ادامه می گوید: «هر تصمیم کاری که من گرفته ام، به خاطر گفته های همسرم بوده؛ زیرا او آینه شغلی من است و من به واسطه او می توانم بهتر خود را ببینم. به عنوان مثال همسرم به من می گوید: از انجام دادن کار فعلی احساس ناراحتی می کنم و بهتر است شغلم را ترک کنم». راسکاف می افزاید که بارها شغل استارتاپ های قبلی خود را به دلیل نظر همسرش ترک کرده و البته تصمیم درستی گرفته و دلیلش این بوده که همسرش پیش از او مسائلی را دیده که راسکاف بعدها متوجه آن ها شده است.

شما نیز باید سطح خود آگاهی خود را بهبود دهید تا بتوانید احساساتتان نسبت به خود و البته دلیل آنها را درک کنید؛ ولی در عین حال اگر برای کمک به خود، کاری از دستتان بر نیامد، «آینه شغلی» به عنوان یک پشتیبان به شما کمک می کند که تصمیم درست را بگیرید و در نهایت زندگی موفق تری را تجربه کنید.

منبع:

BUSINESS INSIDER

توجه: مطالب سایت شاورنو تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی و یا قطعی و یا تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک، کارشناس، وکیل، مشاور روانشناسی یا روانپزشک و یا حتی متخصص دانست.

در مرکز مشاوره تلفنی هوشمند شاورنو  و اپلیکیشن مشاوره تلفنی هوشمند شاورنو می توانید به راحتی با متخصصین و مشاوران منتخب و حرفه ای خود مشورت کنید و کیفیت روابط خود را ارتقا دهید.

مرکز مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی شارونو

اپلیکیشن مشاوره تلفنی شاورنو

مشاوره فردی

مشاوره روانشناسی

مشاوره پزشکی

مشاوره مالی

مشاوره اقتصادی

مشاوره جنسی

سکس تراپی

مشاوره زناشویی

مشاوره خودارضایی