ورود نام‌نویسی

مدیریت استرس


مدیریت استرس


«استرس دست دوم» چیست و چگونه از آن در امان باشیم؟

«استرس دست دوم» چیست و چگونه از آن در امان باشیم؟

«استرس دست دوم» چیست و چگونه از آن در امان باشیم؟ - سرایت هیجان هایی مثل خمیازه و استرس حاصل فعال شدن نورون های آیینه ای است. - ایمن‌سازی در برابر هیجان های دست دوم - استرس مثبت؛ چگونه با استرس شادتر و سالم‌تر شویم؟ - چگونه می‌توانیم از استرس دست دوم در محیط کار جلوگیری کنیم - مدیریت استرس - فشار روانی یا استرس و بهبودی - استرس چه تأثیری روی مغز می‌گذارد - ۱۰ نکته برای کاهش استرس - کاهش استرس و اضطراب - 15 روش موثر برای داشتن آرامش بیشتر - راهکارهای کاهش استرس چیست - استرس چیست و چگونه از آن در امان باشیم

روش متوقف کردن «مکالمه ذهنی» برای زندگی در «لحظه حال»

روش متوقف کردن «مکالمه ذهنی» برای زندگی در «لحظه حال»

اولین گام در متوقف کردن گفت و گوی درونی شناختن آن است - تمرین برای متوقف کردن مکالمه ذهنی - تمرکز و انواع راه های افزایش تمرکز حواس و ذهن - راهکارهایی برای جلوگیری از نشخوار فکری - نشخوار ذهنی ، راه های درمان نشخوار ذهنی چیست - دلایل نشخوار ذهنی و راه‌های متوقف ساختن آن - چطور نشخوار ذهنی را کنترل کنیم - ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﻲ ﻭ ﻧﺸﺨﻮﺍﺭ ﻓﻜﺮﻱ ﺑﺎ ﺑﺎﻭﺭﻫﺎ - بررسی مقایسه‌ای مولفه‌های نشخوار فکری در بیماران افسرده وسواسی - رابطه بین نشخوار فکری و افسردگی - نقش نشخوار فکری در بهزیستی روانی و اضطراب در همسران - نشخوار فکری، نشانه‌های اضطراب و افسردگی در افراد دچار لکنت - تأثیر نشخوار ذهنی و نگرانی در آشفتگی‌های خواب - بررسی رابطه خودکار آمدی و ذهن آگاهی با نشخوار فکری

۵ مرحله برای کنار آمدن با غم و اندوه

۵ مرحله برای کنار آمدن با غم و اندوه

چه زمانی غم و اندوه به‌سراغ ما می‌آید؟ - ۵ مرحلۀ غم و اندوه و نکاتی که باید بدانیم! - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مرحله اول - انکار - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مرحله دوم - خشم - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مرحله سوم - چانه‌زنی - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مرحله چهارم - افسردگی - مراحل پنج‌گانۀ غم و اندوه - مرحله پنجم - پذیرش - چگونه مرگ عزیزان را تحمل کنیم - روان شناسی سوگواری - مراحل سوگ عاطفی - مراحل سوگواری و کنار آمدن با مرگ - چرا نظریه مراحل سوگواری اشتباه است؟ - آشنایی با مراحل سوگ و عزاداری - مراحل سوگ در بزرگسالان - اختلال سوگ: علائم اختلال سوگ، مراحل اختلال سوگ، پیشگیری اختلال سوگ ، درمان اختلال سوگ - مراحلی که سوگوارها میگذرانند

وقتی دل‌تان می‌گیرد، چه‌چیزی حال‌تان را بهتر می‌کند؟

وقتی دل‌تان می‌گیرد، چه‌چیزی حال‌تان را بهتر می‌کند؟

برخی افراد گریه را ناشی از ضعف یا آسیب‌پذیری می‌دانند؛ اما واقعیت این است که گریه پاسخ طبیعی بدن دربرابر احساس غم است. وقتی گریه می‌کنیم به‌جای سرکوب احساس غم، آن را بیرون می‌ریزیم. نگه‌داشتن غم‌ها به‌شکل مداوم، سبب افسردگی می‌شود.
از دیدگاه ۶ درصد از کاربران، گریه راهی برای سبک‌تر شدن است. وقتی دل‌مان می‌گیرد، اشک‌ریختن می‌تواند حال‌مان را بهتر کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که در هنگام گریه‌کردن موادی شیمیایی به‌نام اندورفین در بدن آزاد می‌شوند که خوشی و آرامش را به ارمغان می‌آورند. همچنین، اشک‌ریختن می‌تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن را فعال کند و استرس را کاهش دهد. به‌همین‌دلیل توصیه شده است که جلوی اشک‌ریختن‌تان را نگیرید؛ البته اگر واقعا اشکی ندارید، به‌زور خودتان را وادار به گریه نکنید.

پنجره جوهری: بهترین شیوه برای کسب خودآگاهی

پنجره جوهری: بهترین شیوه برای کسب خودآگاهی

- آگاهی از ویژگیهای بدنی و جسمانی (کمی چاق‌ام)
- آگاهی از نقاط قوت (خلاقیتم خوب است)
- آگاهی از نقاط ضعف (از حرف زدن در جمع می‌ترسم)
- آگاهی از افکار خود (همیشه شکست می‌خورم)
- آگاهی از باورها و ارزشهای خود (هیچوق محیط را آلوده نمی‌کنم)
- آگاهی از اهداف خود (می‌خواهم اطرافیانم در آرامش باشند)
- آگاهی از اینکه از نظر دیگران چگونه هستید (از نظر دیگران خسیس هستم)
- آگاهی از ابعاد عاطفی‌تان (در روابط خود کمی زود اعتماد می‌کنم چون نیاز به محبت دارم)

۱۰ ویژگی رفتاری که هرگز در افراد موفق نمی‌بینید

۱۰ ویژگی رفتاری که هرگز در افراد موفق نمی‌بینید

اگر قصدِ انجامِ کار بزرگی را در طولانی‌مدت دارید، ممکن است بخواهید نگاهی عمیق و دقیق در آیینه به خودتان بیندازید و ببینید آیا هیچ کدام از رفتارهای محدود کننده‌ی کسب‌وکار که در ادامه بیان کرده‌ایم، درباره‌ی رفتار شما هم صدق می‌کند یا نه؟

چطور دختران را برای دوران بلوغ آماده کنیم؟

چطور دختران را برای دوران بلوغ آماده کنیم؟

پژوهشگران بنابر بررسی‌های خود دریافته‌اند تعداد بسیار زیادی از دختران ۱۰ تا ۱۴ساله، دربارۀ قاعدگی زنان و تغییراتی که در بدن‌شان رخ می‌دهد و همچنین سلامت تناسلی‌شان آگاهی نداشته‌اند. در ضمن، دسته‌ای دیگر از دختران که از مادر، خواهر یا معلم‌شان اطلاعاتی دربارۀ بلوغ و قاعدگی گرفته بودند، می‌گفتند که آن اطلاعات یا کافی و صحیح نبود یا خیلی دیر به آنها گفته شده بود.
علاوه بر‌ آن، برخی از دخترها با دیدن نخستین دورۀ قاعدگی خود وحشت‌زده یا روان‌رنجور یا شرمنده شده بودند. بیشتر اوقات، چنین احساساتی به ناآمادگی برای ورود به دوران بلوغ مربوط می‌شد. گاهی‌اوقات برخی از این دختران هنگام قاعدگی نمی‌دانستند که چه اتفاقی برای بدن‌شان افتاده است، چه برسد به اینکه چگونه جریان خون را کنترل کنند.

چگونه به ترس از پرواز غلبه کنیم؟

چگونه به ترس از پرواز غلبه کنیم؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل ترس از پرواز که در بین مردم وجود دارد این است که بسیاری از آن‌ها واقعا نمی‌دانند که نیروی محرکه هواپیما چیست، چگونه به حرکت و پرواز درمی‌آید، و چگونه در هوا می‌ماند. اما مطمئن باشید همان طور که ماشین‌ها برای حرکت روی جاده و زیردریایی‌ها برای حرکت زیر آب طراحی شده‌اند، هواپیما ها هم برای پرواز کردن در آسمان طراحی شده‌اند.

دپارتمان پشتیبانی مرکز و سامانه هوشمند شاورنو به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات پشتیبانی به شما همراهان گرامی می باشد. هم اکنون شما می توانید با ساخت حساب کاربری به صورت رایگان از امکانات و قابلیت های شاورنو بهره مند شوید و درخواست های خود را در زمان و هر مکان برای ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ آنها داده شود.
با آرزوی شادیهای ماندگار برای شما
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...