مدیریت زمان


راه های مدیریت بهتر زمان


۲۵ ترفند کاربردی برای مدیریت زمان که کیفیت زندگی‌تان را بالا می‌برد

۲۵ ترفند کاربردی برای مدیریت زمان که کیفیت زندگی‌تان را بالا می‌برد

۲۵ ترفند کاربردی برای مدیریت زمان که کیفیت زندگی‌تان را بالا می‌برد - ۱۰ ترفند مدیریت زمان برای والدین پرمشغله - قانون ۲۰/۸۰ برای بهبود بهره وری و مدیریت زمان - معرفی کتاب مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد - مدیریت زمان در صبح‌ هنگام

۵ روش برای داشتن یک برنامه زمانی بهینه به کمک تکنولوژی

۵ روش برای داشتن یک برنامه زمانی بهینه به کمک تکنولوژی

برنامهٔ مدیریت تقویم صرفا حساب برنامه زمانی ما را نگه نمی‌دارد؛ همین کار را برای اطرافیان ما نیز انجام می‌دهد. برنامه‌های تقویم پویایی وجود دارند که در آنها کاربر می‌تواند برنامهٔ زمانی خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. این نرم‌افزارها برنامه ریزی برای جلسات و رویدادها را به‌طور قابل‌توجهی ساده‌تر می‌کنند؛ همچنین، مانع از هدر دادن زمان برای یافتن بازهٔ زمانی و فرجه‌ای می‌شوند که در آن همه بتوانند در جلسه یا رویداد شما شرکت کنند. برای استفاده از تکنولوژی به‌منظور نظم‌وترتیب دادن به برنامهٔ زمانی‌تان، ابتدا باید نرم‌فزار مناسب را برای برنامه‌تان پیدا کنید.

۱۰ درس مهم رهبری از آپولو ۱۱؛ بزرگ‌ترین ماجراجویی تاریخ بشر

۱۰ درس مهم رهبری از آپولو ۱۱؛ بزرگ‌ترین ماجراجویی تاریخ بشر

نمونۀ آپولو ۱۱ را نمی‌شد از هیچ فروشگاهی خرید. هیچ مدل اولیه‌ای وجود نداشت. ابزار بزرگی که وظیفۀ انتقال زحل ۵ از کارخانۀ محل مونتاژ تا سکوی پرتاب را بر عهده داشت، ایدۀ یکی از اعضای تیم عملیات راه‌­اندازی بود. در تاریخ سفر به ماه، نامی از او نیست. او گفته بود که این ایده از تماشای فرایند نوار نقاله در معدن به ذهنش خطور کرده است.
نوآوری و خلاقیت اغلب خاستگاه‌­های مختلفی دارند. مدیران باهوش پذیرای ایده‌‌های افراد در تمامی سطوح سازمانی‌اند، از دبیرخانه گرفته تا سطوح بالاتر.

اینفوگراف: شغل متناسب با تیپ شخصیتی شما

اینفوگراف: شغل متناسب با تیپ شخصیتی شما

تیپ ENFJ انسانی علاقمند و مهربان است و به کیفیات تحسین برانگیز دیگران توجه می‌کند. او می‌تواند با اشخاص مختلفی در ارتباط باشد. تیپ ENFJ ارتباط برقرار کننده‌ای عالی، رهبری طبیعی و در انگیزه دادن و متقاعده کردن دیگران از مهارت فراوان برخوردار است. در محل کار او احتمالاً تمایل زیادی به موفقیت داشته و دوست دارد به خواسته‌هایش برسد. این تیپ آگاه، منظم، هدف‌گرا و قاطع است و از دیگران هم همین انتظار را دارد.

تحلیل تیپ های شخصیتی (MBTI)

تحلیل تیپ های شخصیتی (MBTI)

نخواهید که همه کارها را بکنید. بعضی از کارها را بعداً هم می‌توانید انجام دهید و بعضی از کارها اصولاً می‌توانند انجام نشوند.سعی کنید از میزان استرس خود بکاهید و به آنچه تاکنون به آن رسیده‌اید رضایت بدهید.آرامش داشتن را بیاموزید.به این توجه کنید که چه فعالیت‌هایی برای شما لذت بخش‌تر هستند.سعی کنید به تأیید دیگران وابسته نشوید. به آنچه خودتان به آن بها می‌دهید بیشتر توجه کنید.بیاموزید که با تعارض‌ها روبه رو شوید.با آنکه شما می‌خواهید در شرایط هماهنگی بسر ببرید، از روبه رو شدن با مشکلات طفره نروید.بیش از اندازه نگران خواسته‌های دیگران نباشید. بدانید که شما نمی‌توانید همه خواسته‌های دیگران را بر آورده کنید.بیاموزید به همان اندازه که از دیگران حمایت می‌کنید از آنها حمایت بخواهید.مراقب باشید که در صحبت کردن خود چاپلوسی نکنید.بیاموزید که توصیه و نصیحت بپذیرید، تنها نصیحت نکنید.زود هنگام تصمیم‌گیری نکنید.به تفاوت احساسات واقعی خود و احساساتی که نشان می‌دهید توجه داشته باشید.برای مهربانی، پشتکار، گرمی، حساسیت، خوش بینی، همدلی، رهبری و بینش و بصیرت خود ارزش قائل شوید

از خوب به عالی: فرهنگ مبتنی بر نظم

از خوب به عالی: فرهنگ مبتنی بر نظم

در سال ۱۹۸۰، جورج راتمن George Rathman به تاسیس شرکت بیولوژی اَمگن Amgen کمک کرد. در طول بیست سال، این شرکت تا حدی رشد کرد که از یک موسسه ی کارآفرینی مشکل دار، به شرکتی با ارزش ۳.۲ میلیون دلار، با ۶۴۰۰ کارمند تبدیل شد.تعداد شرکت های رهسپار تعالی ای که از همان ابتدا کار خود را با موفقیت آغاز کردند بسیار کم است، و دلیل آن هم تا حد زیادی به واکنش نادرست آنها به رشد و موفقیت اولیه بستگی دارد. وقتی شرکتی رشد می کند و ابعاد پیچیده تری پیدا می کند، به تدریج از مسیر اولیه ای که در آن حرکت می کرد، منحرف می شود و بعد از، از بین رفتن تعادل در سازمان، مشکلات در تمام زمینه ها ظهور می کنند.

تمرینی برای مدیریت زمان

تمرینی برای مدیریت زمان

تمرین کوتاهدر اینجا تمرین کوتاهی وجود دارد که هر زمان فکر کردید مدیریت زمان برایتان مسئله ساز شده است، می توانید از آن بهره ببرید. اول، یک برگه کاغذ بردارید و خطی از میان آن ترسیم کنید. در سمت چپ آن، حداقل پنج مورد از مهم ترین چیزهایی را که برایتان مطرح است، ذکر کنید. از مهم ترین مورد شروع کنید و لیست خودتان را به ترتیب اهمیت ادامه دهید. افراد، چیزها، ایده ال ها، فعالیتها و هر چیزی را که برایتان خیلی اهمیت دارد در این لیست بنویسید. برای مثال، ممکن است لیستی شبیه به این باشد:

برای مدیریت بهتر زمان ، در هر زمان روی یک کار دقیق شوید

برای مدیریت بهتر زمان ، در هر زمان روی یک کار دقیق شوید

برای مدیریت بهتر زمان ، در هر زمان روی یک کار دقیق شوید - مدیریت زمان - اشخاص موفق و پردرآمد لزوما از ناموفق ها باهوش تر نیستند. تفاوت اصلی میان آنها در این است که موفق ها همیشه کارهای با اولویت فراوان را انجام می دهند. اما ناموفق ها همیشه وقت را می کشند و آن را صرف انجام دادن کارهای بی اهمیت می کنند. شما همیشه در موقعیتی هستید که می توانید انتخاب کنید. همیشه می توانید انتخاب کنید که چه کاری را بیشتر و چه کاری را کمتر انجام دهید. انتخاب شما روی چگونگی احوال شما تاثیر بر جای می گذارد.

هوشمندانه زندگی کنید
زندگی امروز تفاوت های بسیاری با گذشته دارد، سرعت و کیفیت زندگی تعاریف دیگری پیدا کردند. زندگی همه ما پر از داستان‌ها و قصه هایی است که هرگز از یادمان نمی‌رود. لحظاتی که ما با تمام وجود و توانی که از خود می شناختیم، خواستیم ولی نتوانستیم، لحظاتی که باید چیزی را می‌دانستیم اما ندانستیم، اراده به انجام کاری می کردیم اما نتوانستیم به سرانجامش برسانیم و «نمی‌توانی» واژه آشنای زندگی ما شد. ما آمدیم تا از «می‌‌توانم» هایی که در وجود خود داشتیم، نردبانی از استعدادها و توانایی های شما بسازیم برای بالا رفتن، برای پیشرفت و برای توانستن…. زیرا زندگی همیشه ارزش تلاش کردن را دارد. چون این بار چیزی را پیدا کرده اید که ارزش ایستادن را دارد.
به شاورنو خوش آمدید.
با هم آغاز می کنیم
دسته‌بندی
آگاهی بیشتر با عضویت در باشگاه خبری شاورنو
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...