اصغر فرهادی در سال ۱۳۵۱ در خمینی‌شهر اصفهان به دنیا آمد. از۱۳سالگی به سینما، تئاتر و نویسندگی علاقه‌مند شد؛ در همان دوران مدرسه، دوره‌هایی در انجمن سینمای جوان ایران گذراند. بعداز دبیرستان در کنکور هنر شرکت کرد و در رشته‌ی تئاتر دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد و فوق لیسانس خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران دریافت کرد. او در طول تحصیل، برای هم‌دانشگاهی‌ها و رادیو و تلویزیون نمایش‌نامه می‌نوشت. فرهادی از سال ۱۳۶۵ فعالیت سینمایی اش را شروع کرد، او کارنامه درخشانی از ساخته‌هایش در کارگردانی و فیلمنامه نویسی دارد که می‌توان به سیمرغ بلورین برای کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین و سیمرغ بلورین برای فیلم‌های درباره الی و چهارشنبه سوری اشاره کرد. فرهادی افتخار آفرینی‌های متعددی برای سینمای ایران در جشنواره‌های بین المللی کسب کرد که مهم‌ترین آن‌ دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان برای فروشنده و جدایی نادر از سیمین است .

جدایی نادر از سیمین، اصغر فرهادی را به عنوان یک چهره‌ی بین‌المللی مطرح کرد تا جایی که در نظرسنجی مجله تایم، در میان ۱۰۰ شخصیت برتر تاثیرگذار در سال ۲۰۱۲ رتبه‌ی چهارم را کسب کرد.

نشان افسر، نشان افتخار هنر و ادبیات فرانسه نیز در ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ در پاریس توسط اورلی فیلیپیتی، وزیر فرهنگ این کشور، به فرهادی اهدا شد این نشان به‌دلیل «خلاقیت‌های هنری و تأثیر اصغر فرهادی بر هنر و ادبیات فرانسه و سراسر جهان» به این فیلمساز ایرانی تعلق گرفت. این شخصیت موفق همچنین وی همچنین جایزه سزار، جایزه مستقل اسپریت و جوایز بودیل را به دست آورده‌است.

فرهادی از سبک رئالیسم پیروی می‌کند و داستان‌هایش پایان باز و دراماتیک دارند.همچنین هوش هیجانی بالایی او باعث می‌شود بتواند به ارتباط مداوم‌تر، تأثیرگذا‌رتر و کارآمد‌تر با مخاطب خود برسد.

مرکز مشاوره تلفنی شاورنو

با مشورت با مشاوران حرفه ای مرکز مشاوره تلفنی هوشمند شاورنو آینده خود را به دلخواه بسازید


Farhadi has received two Academy Awards for Best Foreign Language Film for his films A Separation (2012) and The Salesman (2016), making him one of the few directors worldwide who have won the Academy Award for Best Foreign Language Film twice. In 2012, he was included on the annual Time 100 list of the most influential people in the world.