امین ذوفنون مدیر پیشین سرمایه گذاری گوگل، مسئول فعلی توسعه جهانی فیس بوک است.

امین در سال ۱۳۵۰ در خانواده‌ای اهل هنر و ادب به دنیا آمد.

پدر وی محمود ذوفنون استاد ویالن و از هنرمندان برنامه رادیویی "گلها" بود که قطعه زیر را به مناسبت تولد امین در رادیو تهران ضبط کرد. عموی امین، استاد جلال ذوالفنون موسيقی ‌شناس و نوازنده معروف سه ‌تار ايرانی می باشد. امین همراه خانواده در ۵ سالگی به آمریکا مهاجرت نمود و از ۱۱ سالگی سه تار را آموخت اگرچه بعدها پس از خودآموزی و تمرین به نواختن کمانچه نیز پرداخت.

امین لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر و سپس دکترای حقوق (وکالت) خود را از دانشگاه سانتا کلارا در شمال کالیفرنیا گرفت. 

او به مدت ۳ سال در یک شرکت مخابراتی مدیر حقوقی بود و پس از آن برای ۸ سال مدیر توسعه تجاری شرکت گوگل و مسئول سرمایه‌گذاری‌های جدید بود. این شخصیت موفق در نوروز سال ۱۳۹۰ از گوگل خارج شد و توسط شرکت فیس بوک به مدیریت جهانی توسعه شرکت (از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات) (Mergers & Acquisitions) منتصب شد و گفته می‌شود این حرکت برای گسترش تجاری فیس بوک حیاتی بوده‌است. 

 

امین موفقیت کاری خود را مدیون "چند بعدی" بودن زندگی خود و تاثیر فرهنگ اصیل ایرانی در آن میداند، او می‌گوید در خانواده‌ای بزرگ شده که پدر، عمو و برادرانش الهام‌بخش وی بوده‌اند و منزل آنها محل رفت و آمد بزرگان موسیقی و شعر نظیر اساتید محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، حسین علیزاده و .. بوده و فرهنگ و سنت ایرانی همواره در میان‌ آن‌ها جریان داشته است.

امین با پدر و برادران خود موسیقی را یاد گرفت و ارتباط نزدیک و صمیمانه‌ای با یکدیگر داشتند ولی می‌گوید عامل اصلی موفقیت‌های زندگی وی حمایت دائم و وظیفه شناسی "مادر و همسرش" می باشد. امین با همسر و فرزندان خود (که همه نامهای اصیل ایرانی دارند) در شمال کالیفرنیا زندگی می‌کند.

مرکز مشاوره تلفنی شاورنو

اپلیکیشن مشاوره تلفنی شاورنو